Tarasy wentylowane

System tarasów wentylowanych jest doskonałym rozwiązaniem jeśli chodzi o estetyczne i praktyczne zagospodarowanie przestrzeni zewnętrznych i wewnętrznych. Świetnie sprawdza się jako alternatywa dla tradycyjnych systemów posadzkowych. Konstrukcję tarasu wentylowanego stanowią płyty ceramiczne osadzone na odpowiednich wspornikach usadowionych na mocnym podłożu. Pod płytami można rozmieścić różnego rodzaju instalacje np. nagłośnieniową, alarmową itd. Dzięki takiemu nowatorskiemu rozwiązaniu nowa podłoga jest świetnie wentylowana a izolowane od wilgoci podłoże na którym spoczywają wsporniki odprowadza wody opadowe i pośniegowe. Miedzy płytami nie ma fugowania, więc system nie poddaje się zjawisku pękania z powodu mrozu. W razie potrzeby taki taras można szybko zdemontować w całości lub tylko częściowo, aby rozłożyć nowe potrzebne przewody, dokonywać naprawy. Ma to wielkie znaczenie w obiektach w których znajduje się dużo różnych instalacji i kłopotliwa jest ich wymiana oraz zamaskowanie.

Zalety systemu:

– wysoka wytrzymałość na obciążenia,
– maskowanie pod płytami tarasowymi instalacji elektrycznych, informatycznych, wodnych itp.,
– tarasy wentylowane są lżejsze od tradycyjnych systemów posadzkowych,
– brak fugowania upraszcza odprowadzanie wody pod płytami tarasowymi,
– regulacja wysokości przestrzeni pomiędzy podłożem a płytami tarasowymi w zależności od potrzeb.

Zastosowanie tarasów wentylowanych: obiekty mieszkalne i użyteczności publicznej, tarasy, balkony, stropodachy, pomieszczenia z wysoce rozwiniętą kubaturą instalacyjną.

© Copyright - Posadzki żywiczne coffeenow.pl Strona korzysta z plików cookies, ustawienia możesz zmienić w swojej przeglądarce.