Jakie płyty meblowe wykorzystać do produkcji mebli?

Produkcja mebli to zajęcie, które wymaga dobrego przygotowania. Oczywiście nie wystarczy tylko projekt i odpowiednie wyposażenie. Bardzo ważne są również wykorzystywane w produkcji materiały, które powinny być wdzięczne aranżacyjnie oraz proste w obróbce. Płyta meblowa to podstawowy materiał budulcowy dla mebli, niezależnie od tego, czy prowadzimy firmę produkcyjną na szerszą skalę, tworzymy dedykowane meble na zamówienie, czy chcemy stworzyć domowe meble we własnym przydomowym warsztacie.

Szeroki wybór płyt meblowych sprawia, że zakupy powinniśmy poprzedzić dobrą analizą oraz dobrać takie materiały, które idealnie odpowiedzą na nasze potrzeby. W hurtowniach możemy znaleźć między innymi klasyczne płyty wiórowe, płyty laminowane, płyty MDF, sklejki inne propozycje. Wybór poszczególnych z nich będzie wymagał naszego przygotowania. Na przykład płyty melaminowane źle sprawdzają się w przypadku zaokrąglonych krawędzi, ale będą dobrym wyborem do produkcji mebli o prostych kształtach i krawędziach.

Co jeszcze wziąć pod uwagę?

Gdy chcemy nadać płycie odpowiedniego kształtu, czasem bardzo niestandardowego, idealnym wyborem będą płyty MDF. To materiały, które świetnie sprawdzają się w obróbce, na przykład gdy chcemy płytę frezować, lakierować lub pokryć innym materiałem, na przykład fornirem lub laminatem. Jeżeli szukamy estetycznych i odpornych na wilgoć i zabrudzenia mebli, które mogą być stosowane jako fronty lub blaty w pobliżu kranów, to zdecydowanie zwróćmy uwagę na płyty wiórowe pokryte laminatem i dodatkowo zabezpieczone.

Cienkie płyty HDF będą idealnym wyborem na tylne ścianki mebli lub podstawy szuflad. To tzw. płyty pilśniowe, które na pewno znamy z mebli, które wykorzystujemy w codziennym życiu. Powyższe przykłady pokazują, że każdorazowo zakup konkretnej płyty meblowej powinien być poprzedzony analizą, która pozwoli nam dobrać materiał, który będzie odpowiadał naszym potrzebom oraz możliwościom produkcyjnym. W ten sposób unikniemy kosztownych błędów.

Author: coffeenow.pl