Niepotrzebna walizka – zrób z niej stolik!

Marzysz o stworzeniu i wykonaniu własnego stolika kawowego? Czy chciałbyś powitać gości w swoim salonie i dać im się zachwycić i olśnić swoim zapierającym dech w piersiach elementem? Czy fantazjujesz o tym, że zobaczysz, jak ich oczy błyszczą zazdrośnie i pluskiem goryczy, gdy odkryją że zostało to zrobione w całości twoimi rękami?! … Brzmi dobrze? Cóż, nie jest tajemnicą, że pomysły i plany DIY na stoliki kawowe szturmem podbijają Internet a hasło: zrób to sam stolik kawowy z pewnością nikogo nie dziwi.

Czy musisz być stolarzem? Absolutnie nie!

Niezależnie od tego, czy chcesz zaoszczędzić pieniądze na swoim wystroju, czy też masz ochotę sprawdzić swoje oko w projektowaniu wnętrz, stolik kawowy to świetny mebel na początek, więc nic dziwnego, że istnieje wiele przykładów „zrób to sam” . Jednak nie każdy z nas ma w garażu pełnoprawny warsztat, więc naturalnie szlifierki, elektronarzędzia i inne zestawy stolarskie wymagane do stworzenia niektórych stołów w życiu są znacznie poza zasięgiem przeciętnego człowieka. Ale nie zniechęcaj się, bo na szczęście nie każdy projekt wymaga od Ciebie bycia mistrzem! Więc na co czekasz? Wybierz opcję, chwyć skrzynkę z narzędziami i daj się zaskoczyć!

Stolik vintage

To jeden z najpopularniejszych stolików, który nie wymaga żadnych umiejętności stolarskich i jest tak elegancki, jak każdy designerski element wystroju! Niezwykle łatwy do złożenia, stolik z np. walizek ma tak prostą konstrukcję, jak wygląda – składa się tylko z kufra z przymocowanymi nogami! Aby stworzyć własny, potrzebujesz tylko:
1. Walizka lub kufer w stylu vintage
2. 4 od nogi stołu (o wystarczającej sile i obwodzie, aby pomieścić walizkę)
3. 4 płyty montażowe nóg (ze śrubami)
4. Miarka, farba i pędzel
5. Wiertarka i to wszystko!

Przy tak małej liczbie części nic dziwnego, że złożenie ich razem jest błahostką, a jego budowę można osiągnąć, wykonując po prostu pięć poniższych kroków:
Przykręć nogi stołu do płyt montażowych przed pomalowaniem na wybrany kolor. Zrób to w cienkich i kilku warstwach, aby przyspieszyć schnięcie i dokładne pokrycie. Pozostaw nogi do wyschnięcia na noc i odkręć płytki mocujące. Następnie połóż płyty mocujące nogi na obudowie i użyj taśmy mierniczej, aby prawidłowo umieścić je w tym samym punkcie we wszystkich czterech rogach obudowy. Za pomocą długopisu lub ołówka zrób znaki na obudowie w otworach każdej płytki. Zwykle będą to cztery małe otwory w narożach każdej płyty. Możesz wtedy usunąć płytki i przewiercić zaznaczone punkty na obudowie, co powinno zrobić w sumie 16 otworów. Umieść płyty z powrotem na swoich miejscach, wyrównując otwory w płycie z otworami w obudowie. Następnie umieść śruby w otworach, aby bezpiecznie przymocować płytki do spodu obudowy. Gdy nogi wyschną, po prostu przykręć je aby stworzyć modny i zabawny bagażnik! Dla tych, którzy wolą sztukę i rękodzieło od odrobiny stolarki, jest to bezstresowy sposób na zdobycie upragnionego i oryginalnego stolika kawowego.

 

Author: coffeenow.pl