Jak urządzić pokój dziecka w małym mieszkaniu?

Wiele rodzin zmuszonych jest do zamieszkiwania niewielkich mieszkań w bloku. Choć brakuje w nich przestrzeni, to jednak można urządzić je naprawdę bardzo wygodnie, nawet gdy ma się dzieci. A jak urządzić pokój dziecka w takim małym mieszkaniu?

Co powinno znaleźć się w pokoju dziecka

Pokój dziecka, które dopiero się urodziło, w zasadzie jest bardzo mało wymagający. Najczęściej rodzice decydują się po prostu wstawić łóżeczko i przewijak do swojej sypialni, aby móc w każdej chwili być gotowym wstawać do niego w nocy. Z czasem jednak, gdy dziecko dorasta, potrzebuje swojej prywatnej przestrzeni, i wówczas należy wygospodarować mu choćby najmniejszy pokoik. W pokoju takim powinno znaleźć się: miejsce do relaksu, czyli strefa wypoczynku, oraz miejsce do zabawy. Dobrym wyborem może być sofa rozkładana z umieszczonym obok niewielkim stoliczkiem i krzesełkiem, a także pudełkiem z zabawkami. Dzięki takiemu urządzeniu pokoju malucha dziecko może wygodnie wypoczywać we własnym łóżeczku, a przy tym dobrze się bawić w kąciku z meblami dopasowanymi do swojego wieku.

Dlaczego rozkładana sofa jest dobra do pokoju dziecka w niewielkim mieszkaniu w bloku

Rozkładane sofy mają różne systemy rozkładania, jednak w każdym z nich istotne jest to, że dzięki nim można oszczędzać przestrzeń. Po rozłożeniu sofa staje się wygodnym meblem do wypoczynku dla dziecka, a w ciągu dnia może odgrywać z powodzeniem rolę kanapy, dzięki czemu nie trzeba do pokoju wstawiać dodatkowych krzeseł ani foteli.

Nawet w najmniejszym mieszkaniu warto wygospodarować miejsce tylko dla dziecka, ponieważ taka prywatna przestrzeń bardzo dobrze wpływa na jego rozwój. W razie problemów z wygospodarowaniem miejsca na łóżko, można skorzystać z gotowych rozwiązań, na przykład takich jak rozkładany do spania fotel jednoosobowy. Obecnie w sprzedaży w dobrych sklepach meblowych istnieją bardzo różnorodne meble wypoczynkowe, dzięki którym można urządzić funkcjonalny i bardzo nowoczesny pokoik dla dziecka. Sofa rozkładana to jedna z propozycji, dzięki której pokoik staje się przytulny i naprawdę komfortowy.

Author: coffeenow.pl