Brązowe meble a kolor ścian

Brązowe meble mają tendencję do zbierania złych opinii za to, że są nudne, ale umieszczone we właściwej oprawie mogą być naprawdę niezwykle stylowe. Sekretem wywyższenia swoich ulubionych (a nawet nie tak ulubionych!) mebli w kolorze brązowym jest dobranie idealnych kolorów ścian. Niezależnie od tego, czy odziedziczyłeś mahoniowy stół do jadalni po swojej babci, czy też nie możesz się doczekać eleganckiej, czekoladowo-brązowej sofy, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami dotyczącymi projektowania wnętrz, aby wybrać kolory farb, które wyciągną z brązowych mebli to co najlepsze.

Wybierz idealny nastrój dla Twojego pomieszczenia

Brąz to wszechstronny wybór w przypadku mebli do salonu lub jadalni, ponieważ może oddawać różne nastroje. W zależności od tego, z czym jest sparowany, pomieszczenie zakotwiczone w brązowej tapicerce lub drewnie może być ciepłe i otulające, ziemiste i naturalne, eleganckie i wyrafinowane lub pełne glamour. Pierwszym krokiem przy wyborze ścian w celu podkreślenia brązowych mebli jest określenie ogólnego nastroju, jaki chcesz stworzyć.

Schematy kolorów dla brązowych mebli

Kolory ścian pasujące do brązowych mebli są różne w zależności co z czym chcesz sparować.
Jeśli masz ciemnobrązową sofę lub inne meble, najlepszym sposobem na ich uzupełnienie są ściany w średnim odcieniu. Pomyśl o ciepłym złocistożółtym, delikatnym średnim błękicie, kojących szarozielonych, kremowych opaleniznach lub szarościach.

Dla osób z brązową sofą lub meblami z drewna, wybierz przytulne kolory ścian o kilka odcieni głębszych. Na przykład ciemny kremowy kolor lub głęboka szarość tworzą wspaniałą równowagę z kanapą w kolorze wielbłąda lub stolikiem kawowym w kolorze orzecha włoskiego. Twoim celem jest, aby rzeczy były miękkie i ciepłe, więc unikaj żywych lub całkowicie surowych kolorów.

Jeśli wolisz wybrać się na szlak turystyczny niż do centrum handlowego, spodoba ci się życie w przestrzeni inspirowanej naturą. Na szczęście jest to łatwe do stworzenia z brązowymi meblami… Matka Natura sama użyła sprytnego oka, kiedy wybrała brązowy jako podstawowy kolor ziemi i drzew! Tutaj możesz naprawdę sięgnąć po odcienie ziemi, aby stworzyć zachęcającą kolorystykę. Pomyśl o spalonej umbrze i ciepłej brzoskwini dla południowo-zachodniego podniebienia, bogata terakota i musztardowa żółć przywołują wypalony słońcem toskański krajobraz, zieleń to soczysta dżungla, mieszanina szarości i kości słoniowej imitująca naturalną mozaikę skał rzecznych, błękit nieba dla wspaniałego kontrastu z brązową korą. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, po prostu wyjrzyj za okno, aby znaleźć inspirację.

 

Author: coffeenow.pl